сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 95
home Познати

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Богатото момче на Ана Севиќ ѝ купи подарок вреден 30.000 евра

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Богатото момче на Ана Севиќ ѝ купи подарок вреден 30.000 евра

Данијел Недељковиќ и купи несекојдневен подарок на својата сакана, коњ вреден дури 30 илјади евра. Не сфаќајќи дека коњот е навистина за неа, од воодушевување и шок постојано повторувала.

„Како мислиш, за мене?“ открива извор близок на двојката.

-Ана и Данијел се забавуваат подолго од година дена, а врската ја почнаа непосредно откако стави точка на бракот со Дарко Лазиќ. Данијел беше до неа кога ги минуваше тешките моменти, беше нејзина поддршка кога татко и се бореше за живот и покажа колку му значи. Долго размислуваше како да ја израдува, па дојде до идеја подарокот да биде нешто кое одсекогаш го посакуваше, вели изворот за српски „Ало“ и додава:

-Тој знае дека таа обожава животни и дека од мала замислува да има коњ. Затоа одлучи да и подари. Најде тоа што му треба и плати 30 илјади евра. Во тој момент Ана не можеше да претпостави што нејзиниот сакан и приредил, а Даниел вешто ги криеше намерите, вели изворот и открива како Ана го добила подарокот.

-Тој органуизираше излет на имот со коњи каде се наоѓа ергелата, а на Ана и кажа дека ќе поминат ден во природа. Тоа посебно ја израдува, а кога стигнаа на имотот, тој побара од сопственикот на ергелата да донесе два коња за да јаваат. Меѓутоа, наместо два, сопственикот на ергелата донел само еден коњ, а Данијел и кажал дека е нејзин, изјавува тој.

Новиот миленик на пејачката се вика Дариус.

Коронавирус