вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 58
home Познати

Изгледаат како с*екс бомби од милион долари, но имаат под просечна висина: Оваа пејачка е најниска од сите, а една од нив може да игра во НБА

Изгледаат како с*екс бомби од милион долари, но имаат под просечна висина: Оваа пејачка е најниска од сите, а една од нив може да игра во НБА
Foto: Dragan Kadić, Damir Dervišagić

Жените честопати се незадоволни со својот изглед, па важи правилото дека оние со виткана коса сакаат рамна и права, оние со мали усни сакаат поголеми, жените со помали гради сакаат поголеми и се така до недоглед.

Но кога станува збор за висината, не може да процениме колку се високи познатите дами поради високите потпетици.

Во продолжение погледнете колку навистина се високи пејачките од музичката сцена во соседството.

Маја Николиќ

За најниска пејачка важи Маја Николиќ која има само 156 сантиметри.

Дара Бубамара

Веднаш зад неа е Дара Бубамара која е висока 158 сантиметри.

Гоца Тржан

Пејачката Гоца Тражн кога не носи високи потпетици е висока 160 сантиметри.

Сандра Африка

Една од најзгодните пејачки на естрадата, Сандра Африка висока е 163 сантиметри.

Наташа Беквалац

Популарната пејачка е висока 170 сантиметри.

Ана Николиќ

Таа е исто висока како и Беквалац, 170 сантиметри.

Цеца Ражнатовиќ

Најпопуларната српска пејачка Цеца висока е 173 сантиметри.

Рада Манојловиќ

Рада како и Цеца, висока е 173 сантиметри.

Емина Јаховиќ

Пејачката е висока 178 сантиметри.

Јелена Карлеуша

Српската дива е висока како и Емина 178 сантиметри.

Лепа Брена

Најпопуларната музичка ѕвезда Лепа Брена е висока 178 сантиметри.

Снежана Бабиќ Снеки

Снежана Бабиќ Снеки е висока 181 сантиметри.

Коронавирус