недела, 7. март 2021. Вести денес: 6
home Познати

Изгледа неверојатно, а за сето тоа откри кои навики ги применува- никогаш нема да поверувате колку години има овој „старец“ (ФОТО)

Изгледа неверојатно, а за сето тоа откри кои навики ги применува- никогаш нема да поверувате колку години има овој „старец“ (ФОТО)

Нова ѕвезда на Инстаграм, чии години никако не можете да се поврзат со неговиот физички изглед.

Манекенот и фотограф, 52- годишниот Чуандо Тан од Азија изгледа како момче.

Тој тврди дека редовно вежба и никогаш не се тушира касно навечер, ниту пак рано наутро, а освен тоа обожава пилешко.

-Вежбам секој ден, не користам креми за лице и се трудам да бидам во кревет пред 23 часот, зошто веќе не сум толку млад како што изгледам, рекол тој.

Од друга страна пак веројатно тајната е во гените.

Најнови вести

Коронавирус