понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 217
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Изглед од милион долари: Ваков минијатурен фустан може да носи само ТАА (ФОТО)

Изглед од милион долари: Ваков минијатурен фустан може да носи само ТАА (ФОТО)

37-годишната манекенка Адриана Лима преку ден е на ревии на Модната недела во Париз, а навечер е на гламурозни забави.

На Модната недела во Париз на ревиите веќе ги носеше моделите на Miu Miu и Schiaparelli Haute Couture, по што веднаш се пресоблече во дрес на Бразилската репрезентација за да ги бодри на Светското фудбалско првенство.

Вчеравачер уживаше на настанот на Vogue, каде стигна во минијатурен фустан со кој го привлече вниманието. Сребрениот фустан ги откри долгите нозе на манекенката, а за да биде впечатокот целосен додаде и мала чантичка и светкаво палто.

Лима во Париз стигна сама, без 35 годишното момче Матино Харе , со кого е  во врска една година.

Парламентарни избори 2020