среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 196
home Познати

Издајнику знаеш ли кого го уби: Што Цеца му рекла на убиецот на нејзиниот сопруг

Издајнику знаеш ли кого го уби: Што Цеца му рекла на убиецот на нејзиниот сопруг

Цеца Ражнатовиќ не сака да говори за она што минала по смртта на нејзиниот сопруг Аркан. Посебно болно за неа е сеќавањето кога првпат се соочила со убиецот Доброслав Гавриќ кој неколку месеци по убиството во 2000 година избега во Јужна Африка каде што живее и денеска.

Пејачката вели дека секогаш ќе ја памети првата средба со него на едно од сведочењата.

Седеше со дигната глава свртен кон изглезот. Убаво го видов и тогаш и сега. Ќе повторам сто пати, апсолутно сум сигурна оти е тој. Издајнику, ѓубре, знаеш ли кого уби-викала Цеца кон Гавриќ кој седел рамнодушно без да трепне.

Најнови вести

Коронавирус