среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 187
home Познати

Издаде голема тајна: Принцот Чарлс го откри името на бебето на Меган и Хари

Издаде голема тајна: Принцот Чарлс го откри името на бебето на Меган и Хари

Принцот Чарлс знае дека многумина интересира како бебето на Хари и Меган ќе се вика, па реши малку да се пошегува.

-Мојот син Хари ми рече дека на неодамнешната турнеја по Австралија нудени се безброј предлози за име на бебето, рекол Чарлс во Лондон.

Еве меѓу нас: Се сомневам дека кандидати за име можат да бидат Кајли и Шејн. Но дами и господа, немојте да се надевате на имиња како што се Една или Лес, продолжил Чарлс.

Најнови вести

Локални избори 2021