среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Иванка Трамп прослави 38-ми роденден, па објави фотографија без трошка шминка (ФОТО)

Иванка Трамп прослави 38-ми роденден, па објави фотографија без трошка шминка (ФОТО)

Иванка Трамп по повод својот 38-ми роденден на Инстаграм објави фотографија без грам шминка и со тоа го покажа својот младалачки изглед на прагот од 40-те.

„Прегратки, бакнежи и многу роденденски желби“ – напишала првата ќерка на Америка на фотографијата и додала дека по малку ги чувствува своите 38 години.

„И понатаму изгледаш како да имаш 21 година“, „Среќен роденден Иванка, прекрасна си и голема инспирација на жените“, „Каква природна убавина“ – некои од коментарите под фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

Hugs, kisses and lots of birthday wishes! ? #38yearsyoung

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

Коронавирус