петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 41
home Познати

Иванка Трамп го прослави 38. роденден па објави фотографија без грам шминка ФОТО

Иванка Трамп го прослави 38. роденден па објави фотографија без грам шминка ФОТО

Иванка Трамп, првата ќерка на американскиот претседател Доналд Трамп, во средата го прославила својот 38. роденден, а по тој повод на својот Инстаграм-профил објави фотографија на која е без грам шминка.

„Прегратки, бакнежи и многу роденденски желби“, кратко напишала Иванка под фотографијата и додала дека по малку ги чувствува своите 38 години.

Следувале многубројни коментари од нејзините обожаватели кои ѝ порачале дека изгледа совршено без шминка и уште помладо.

„И понатаму изгледаш како да имаш 21 година“, „Среќен роденден Иванка, прекрасна си и голема инспирација на жените“, „Каква природна убавина“, се само некои од коментарите под фотографијата.

ФОТО: EPA / MICHAEL REYNOLDS

Коронавирус