понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 131
home Познати

ИТНО ХОСПИТАЛИЗИРАНА МАЈКАТА НА СЛОБА РАДАНОВИЌ: Извршена е операција, сите се исплашени поради зафатот во екот на пандемија!

ИТНО ХОСПИТАЛИЗИРАНА МАЈКАТА НА СЛОБА РАДАНОВИЌ: Извршена е операција, сите се исплашени поради зафатот во екот на пандемија!

Мајката на пејачот Слободан Радановиќ е во болница во Белград, бидејќи морала да се оперира поради проблем што го има со ногата веќе некое време.

Драгиња е сместена во болницата во Бањица, каде нејзиниот син и неговата девојка Јелена Џуришанин редовно ја посетуваат.

– Драгиња е оперирана и се чувствува добро. Таа е во болница од февруари, ми се чини од 20 февруари. Слоба и Јелена редовно ја посетуваат, а таа веќе се чувствува добро. Постапката беше ризична од многу причини, како заради коронавирусот, така и заради тоа што таа со години е пациент со срцева болест. Но, фала му на Бога, таа сега се чувствува добро, вели изворот за српските медиуми.

Да потсетиме, Слоба во декември 2020 година истакна дека неговата мајка треба да оди на операција, но дека тоа е ризично.

Коронавирус