понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Италијанскиот фудбалер ја запроси бремената ќерка на Синиша Михајловиќ – кога го видела прстенот ќе се онесвестела (ФОТО)

Италијанскиот фудбалер ја запроси бремената ќерка на Синиша Михајловиќ – кога го видела прстенот ќе се онесвестела (ФОТО)

Ќерката на Синиша Михајловиќ, Вирџинија која е бремена, ја запросил долгогодишното момче, италијанскиот фудбалер Алесандро Волјак.

-Уште на 21 јуни ме праша дали сакам да се омажам за тебе и од денес „ДА“ љубов моја, наскоро ќе бидеме маж и жена. Денес, утре, засекогаш ќе те сакам со сета сила и срце, напиша ќерката на Михајловиќ.

Вирџинија сподели и фотографии од запросувањето, а насмевката од лицата не ја симнуваа ниту двајцата.

Таа го покажа и луксузниот свршенички прстен со кристали кој речиси сите ги остави во неверување, а најблиските тврдат дека таа само што не се онесвестила од радост кој прстенот и посебната негова вредност.