сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 47
home Познати

Исповед на учесничката во „Ѕвездите на Гранд“: „Моите продаваа лубеница за да имам пари за превоз“

Исповед на учесничката во „Ѕвездите на Гранд“: „Моите продаваа лубеница за да имам пари за превоз“

Некогашната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, а денес млада пејачка Александра Младеновиќ откри низ што поминала пред неколку години во музичкото шоу.

„Ме погоди тоа што Јелена Карлеуша ми кажа дека ќе бидам кафанска пејачка. На почетокот ме фалеше, а подоцна почна да и пречи што пеам песни од Цеца. Кога ме навреди пред камерите, одлучив да и докажам дека ќе успеам“ вели Младеновиќ.

На прашањето во какви односи е со Шерифовиќ, пејачката вели:

„Таа ми ја продуцираше песната „Љубав и лудило“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

На прашањето како се чувствувала кога пристигнала во Белград без еден денар, таа вели:

„Ми беше многу тешко. На секое снимање доаѓав со автобус, едвај успеав да заштедам пари за карта. Се сеќавам, кога изнајмив стан во Белград имав само 400 евра. Брзо останував без пари и само чекав да дојде викенд да одам да пеам и да заработам“ вели пејачката и додава:

„Живеев на леб и ајвар кој мајка ми го праќаше од село. Само размислував за тоа да почнам да работам  бидејќи требаше да платам фризер, фустани, а јас немав пари“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/АЛЕКСАНДРА МЛАЕДЕНОВИЌ

Дали е точно дека твоите продавале лубенци за да ти помогнат?

„Моите родители се занимаваа со земјоделство. Продаваа и лубенци за да имам пари за пат до Белград. Јас сум од едно мало место наречено Самариновца, покрај Житораѓе.  Пред неколку години дојдов во Белград да живеам под кирија, а сега имам свој албум, кола и стан“ вели пејачката.

Пејачката истакна дека најголема желба за 2020 година и е да се омажи и да стане мајка.

Најнови вести

Коронавирус