понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 34
home Познати

ИСПЛИВАА ДОКАЗИ: Славица Чуктераш го ископирала спотот на Јелена Карлеуша! Проценете сами (ФОТО)

ИСПЛИВАА ДОКАЗИ: Славица Чуктераш го ископирала спотот на Јелена Карлеуша! Проценете сами (ФОТО)

Пејачката Славица Чуктераш неодамна објави видео запис за новата песна наречена „За курвара“, а на многумина им се чинеше дека инспирацијата за ова видео го најде во видеото на Јелена Карлеуша од 2013 година.

Имено, кадрите од новиот спот на Славица потсетуваат на спотот на Јелена Карлеуша, користен за потребите на нејзиниот концерт во Ушче во 2013 година.

Покрај сличниот стајлинг, Славица е во скоро иста средина, а ефектите во монтажата многу потсетуваат на оние што Јелена ги користела пред 8 години.

Во 2013 година, Јелена носеше превез направен од розов тул, додека под себе носеше корсет и долна облека, што Славица го направи сега, само во црна верзија. Аксесоарот на Јелена на главата беше цвеќе, а на Славица гледаме рогови.

Најнови вести

Коронавирус