понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 20
home Познати

Инстаграм „гори“: Луна Џогани е бремена, се огласи и Марко

Инстаграм „гори“: Луна Џогани е бремена, се огласи и Марко

Познатиот пар Луна Џогани и Марко Миљковиќ вчера откри дека го очекуваат своето прво дете.

Парот ја својот Јутјуб канал објави видео на кое се гледа како Луна му ја соопштува веста на својот партнер, по што следеа низа честитки и објави на Инстаграм.

Идните родители објавија дека се пресреќни, а Марко иако во шок порача дека ќе бидат подобри родители од што многумина мислат.

-Многу сум среќен и горд што ќе станеме родители. Ова е нешто што долго го чекавме и на што се радувавме. Полот не ми е важен, како што се вели во народот, само нека е живо и здраво, е првата изјава на идниот татко за „Ало“.рс.

Првите честитки пристигнаа од нивните семејства, а следеа и оние од блиските пријатели.

Луна и Марко се во врска речиси две години. Парот својата романса ја започна во реално шоу, а Марко одлучи да ја побара Луна за жена на почетокот од септември оваа година.

Коронавирус