вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 228
home Познати

Инцидент на скопскиот аеродром: Експлодирал куферот на Тајзи, интервенирало обезбедувањето (ФОТО)

Инцидент на скопскиот аеродром: Експлодирал куферот на Тајзи, интервенирало обезбедувањето (ФОТО)

Пејачот Драган Величковски, попознат во јавноста како Тајзи, викендов преживеал вистински драма на скопскиот аеродром, открива „Убавина и здравје“.

Додека се подготвувал за да се качи на авион на летот за Базел, при пренесувањето на багажот му експлодирал куферот, па вработените на аеродромот мислеле дека станува збор за бомба. Веднаш интервенирало обезбедувањето, за на крај да се воспостави дека куферот експлодирал од притисок од дезодоранс, а подебелиот крај секако го извлече Тајзи кој во Швајцарија пристигна со црна кеса за ѓубре во која беа сместени работите од куферот кои беа целосно уништени.

Носев бомба во куфер , се пошегувал Тајзи после слетувањето.

Од притисок експлодирал, ми беше понудено да не се качам на авион и да спремам тужба, но имав договорен настап и не можев да не се појавам – откри раперот за „Убавина и здравје“.

Најнови вести

Локални избори 2021