четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 1
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Имотот на Мајкл Џексон повторно на продажба, цената пониска за 100 милиони долари

Имотот на Мајкл Џексон повторно на продажба, цената пониска за 100 милиони долари

Имотот на починатиот американски пејач Мајкл Џексон „Неверленд ранч“ во Калифорнија третпат е на продажба по цена од 31 милиони долари, што е за околу 100 милиони помалку од цената по која се продаваше пред четири години.

Имотот од околу илјада хектари во близина на Лос Оливос се состои од главна зграда, три куќи за гости, езеро со водопад, тениски терени, штала и други објекти за сместување на животни.

– Значително пониската цена е последица на состојбата на пазарот за недвижности, изјави агентот Кајл Форсајт, кој го огласи имотот на Џексон.

Коронавирус