среда, 7. декември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Имаше се во животот, но жали за едно нешто- исповед на Бора Чорба

Имаше се во животот, но жали за едно нешто- исповед на Бора Чорба

Музичарот Бора Ѓорѓевиќ минатата година се заколна на вечна љубов на Дубравка Милаковиќ, со која ја пронајде среќата.

Иако се мисли дека тој конечно е исполнет, Бора откри дека жали за една работа во животот.

Имено тој жали што нема повеќе деца. Тој иако неколку пати се женеше, има само еден син, Борис. Бора имал голема желба да има повеќе деца, но таа не му се остварила.

-Постојат работи за кои жалам, а тоа пред се е што немам повеќе деца, рекол Бора.

Qatar 2022