петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 166
home Познати

Имаше само пет месеци, а сега замина на страшен начин: Трагедија во домот на српската пејачка, облеана од болка сподели фотографии

Имаше само пет месеци, а сега замина на страшен начин: Трагедија во домот на српската пејачка, облеана од болка сподели фотографии

Српските медиумите денеска известуваат дека пејачката Маја Николиќ поминува низ голема болка и тага откако и се случила трагедија во нејзиниот дом.

Станува збор за нејзиното куче кое било прегазено од автомобил.

Очајната пејачка преку Инстаграм ги информираше фановите за трагедијата, а под фотографиите на него му посвети и емотивни зборови.

-Ја нема веќе мојата Лили. Ја убија. Ја згази автомобил, моја радост од пет месеци. Верувам дека сега си на подобро место од ова во кое живееме, напиша пејачката.