петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 85
home Познати

Имаше над 100 килограми, а потоа престана да ги јаде овие две работи: Трансформацијата на актерката за која сите зборуваат (ФОТО)

Имаше над 100 килограми, а потоа престана да ги јаде овие две работи: Трансформацијата на актерката за која сите зборуваат (ФОТО)

Актерката Ребел Вилсон, ѕвездата на бројни комедии, ќе ја памети минатата година како нејзина „година на здравјето“! Во моментот кога целиот свет беше посветен на борбата против пандемијата, комичарката сфати дека има повеќе од 100 килограми и реши да им каже „збогум“ на нездравите навики

Ребел (40) изгуби многу килограми во текот на 2020-та година и целосно се трансформираше.

Во едно интервју, таа рече дека луѓето сега се однесуваат поинаку со неа.

-Кога сте покрупни, понекогаш луѓето дури и не ве гледаат, само ќе ве поминат покрај вас. И одеднаш сега луѓето се нудат да ми ја држат вратата, да ми ги земат торбите од продавницата до автомобилот. Ова се случува секој ден, рече таа.

Ребел рече дека научила да практикува „свесна“ диета, односно да размислува за секој оброк и ужина. Порано внесувала 3.000 калории на ден.

-Претежно јадев јаглехидрати затоа што ги сакам, но всушност по оброците сè уште бев гладен. Мојот начин да се справам со стресот беше да јадам крофни, рече таа.

Бунтовничката веќе не јаде шеќер и брза храна, а како изгледа по трансформацијата, погледнете:

 

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија