сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 26
home Познати

Имаше иритантен глас во „Пријатели“: Слушнете како навистина звучи гласот на девојката на Чендлер (ВИДЕО)

Имаше иритантен глас во „Пријатели“: Слушнете како навистина звучи гласот на девојката на Чендлер (ВИДЕО)

Меги Вилер е актерката која стои зад Џенис, девојката на Чендлер во „Пријатели“. Препознатлива по нејзиниот иритантен глас и насмевка од која на сите им се креваше косата.

Актерката го креирала овој глас и начин на смеење на аудицијата за улогата и веднаш ги воодушевила авторите на серијата.

Непосредно пред оваа аудиција таа била отпуштена од серијата „These friends of mine“ па се одлучила да се ослободи и за среќа овој тест завршил во нејзина корист.

„Ова смеење го смислив затоа што знаев дека Метју Пери е многу забавен и дека ќе ме смее на сетовите. Сметав дека е добро Џенис да има специфичен глас кој ќе предизвика уште поголема забава за време на снимањето“.

А, како звучи Меги во реалноста:

Коронавирус