вторник, 18. мај 2021. Вести денес: 152
home Познати

Имала тешко детство, а мајка и никогаш не сакала да стане пејачка, денес таа е горда на неа- oва е мајката на Сека Алексиќ (ФОТО)

Имала тешко детство, а мајка и никогаш не сакала да стане пејачка, денес таа е горда на неа- oва е мајката на Сека Алексиќ (ФОТО)

Познатата српска пејачка Сека Алексиќ ретко зборува за своето семејство во јавноста, особено по смртта на нејзиниот татко со кого не беше во добри односи.

Таа никогаш од јавноста не криела дека имала тешко детство, а најголемата поддршка ја добивала од својата мајка и брат.

Иако започнала да се занимава со пеење за да им обезбеди егзистенција на својата мајка и брат, мајката на Сека била против тоа таа да биде пејачка.

Гордата мајка на пејачката денес е целосна нејзина поддршка и изгледа достојно за нејзините години.

Сека фотографијата ја објави на својот Фејсбук профил каде напиша „принцот на баба“, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Nanino pilence! ????

A post shared by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on

Коронавирус