петок, 29. јули 2022. Вести денес: 84
home Познати

Имала сериозни здравствени проблеми – лекарот штом ја прегледал Тијана Дапчевиќ имал само едно да и каже: Што си чекала до сега

Имала сериозни здравствени проблеми – лекарот штом ја прегледал Тијана Дапчевиќ имал само едно да и каже: Што си чекала до сега

Тијана пред три години се соочи со сериозен естетски и здравствен проблем. Проширените вени во текот на годините многу влијаеле на нејзиниот живот, а операцијата, како што и самата признала, била единственото решение.

– Имав крофни на нозете. Тогаш ѕидот попушта, и во еден момент попушти, а јас го карактеризирав како да има крофни на нозете. Сепак, тоа не беше единствениот проблем. Нозете ми беа отечени, ме болеше, ноќе се будев со грчеви… Кога правев доплер, докторот ми рече: „Ова требаше да го направиме пред една година, не знам што чекаш“ – рече Тијана.

Харизматичната пејачка објасни дека проширените вени не се само естетски туку и здравствен проблем, а во нејзиниот случај се генетско наследство преку женска линија.

– Сакам да се шегувам: „Мамо, од тебе не наследив куќа, ниви, кули и градови, туку проблем со вените – се пошегува Тијана за Hello.rs.

Ласерската операција на Тијана Дапчевиќ не беше комплицирана и го реши нејзиниот долгогодишен проблем. Тоа е направено под локална анестезија, па пејачката цело време била будна, дури разговарала со докторот и пеела.

– Двете нозе се под локална анестезија и јас, фала богу, немам повеќе проблеми. На секој што е нормален му поминува како комарец да те каснал, но јас не сум нормална. (смеа) Тргнав огромен проблем од грбот, првенствено за здравје, а потоа и естетски, а сега можам да носам кратки здолништа – заклучила Тијана во свој стил.

Коронавирус