петок, 30. септември 2022. Вести денес: 104
home Познати

Има вистинска убавица покрај себе: Фудбалерот Велковски ја „ќари“ сестрата на поранешната водителка, двете неверојатно си личат!

Има вистинска убавица покрај себе: Фудбалерот Велковски ја „ќари“ сестрата на поранешната водителка, двете неверојатно си личат!

Додека Македонија го живее сонот, денеска речиси се е во знакот на фудбалот.

Имено откако вчера речиси целата земја ја славеше историската победа и пласман на Европското првенство следната година, освен фановите горди беа и семејствата, родителите, сопругите, девојките и децата на фудбалерите.

Една од нив која се гордее со своето момче е и Тамара Чуприна чие момче е македонскиот репрезентативец Дарко Велковски.

Таа вчера на својот Инстаграм профил сподели неколку фотографии од фудбалерот со што уште еднаш покажа колку многу го сака.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chuprina Tamara (@chuprinaatamara)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chuprina Tamara (@chuprinaatamara)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chuprina Tamara (@chuprinaatamara)

Инаку Тамара сака да патува низ светот, тоа лесно може да се забележи од нејзините фотографии на Инстаграм, но таа многу и наликува на својата сестра која беше водителка во минатото Драгана Чуприна, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chuprina Tamara (@chuprinaatamara)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chuprina Tamara (@chuprinaatamara)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chuprina Tamara (@chuprinaatamara)

Најнови вести

Коронавирус