среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 74
home Познати

Има три брака и четири деца- српската пејачка за прв пат родила на 18 години вонбрачно дете, денес еве со кого е во брак (ФОТО)

Има три брака и четири деца- српската пејачка за прв пат родила на 18 години вонбрачно дете, денес еве со кого е во брак (ФОТО)

Фолк пејачката позната низ целиот регион во минатото освен со музичката кариера може да се пофали и со богатото семејство кое го има се до ден денес.

Зорина Брунцлиќ е мајка дури на четири деца, на три ќерки и еден син.

Славната југословенска пејачка прв пат се породила на 18 години, кога ќерката Марија ја добива во вонбрачна заедница со во јавноста непознат маж.

Прв официјален сопруг и е хармоникашот Зоран Тутиќ кој тогаш бил шеф на оркестарот со кого настапувала пејачката, со него Зорица го доби синот Ѓорѓе Тутиќ, кој денеска е оженет и има две деца.

По овој брак таа ја побара среќата во другиот хармоникаш Љубо Ќешељ со кого ја има ќерката Милјана.

По ова таа повторно во далечната 1985 се омажи за хармоникашот Ќемиш со кого до ден денес е во брак и ја има ќерката Злата.

Коронавирус