вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 22
home Познати

Има проблем со алкохолот: На кралицата Елизабета и е забрането да пие

Има проблем со алкохолот: На кралицата Елизабета и е забрането да пие

За жал, кралицата Елизабета Втора ќе мора да се откаже од алкохолот по препорака на лекар.

Имено, таа ќе го конзумира само во посебни прилики, на што не е навикната. Според странските медиуми, таа пиела четири алкохолни пијалоци дневно и избегнувала да зборува за тоа.

– На кралиците и беше кажано дека мора да престане да пие алкохолни пијалоци. Нејзиниот избор е главно мартини. Ова е голема работа за неа, бидејќи таа не пие многу, и не е фер дека мора да се откаже од едно од ретките задоволства во оваа фаза од животот, рекол изворот близок до кралицата.