недела, 26. мај 2019. Вести денес: 0
home Познати

Има 60 години, а предизвикува воздишки кај сите: Убавата актерка совршена без ниту една операција (ФОТО)

Има 60 години, а предизвикува воздишки кај сите: Убавата актерка совршена без ниту една операција (ФОТО)

Американската актерка Анџела Басет е една од најубавите дами од Холивуд, а нејзиниот изглед во 60-тата година предизвикува воодушевување.

И додека многумина се прашуваат дали има направено некои од естетските третмани, Анџела во едно интервју открила што е тајната на нејзината младоликост.

 

View this post on Instagram

 

Thanks to my Glam Team! @dandremichael @hairjunkierandy @jlynnstyle18

A post shared by Angela Bassett (@im.angelabassett) on

Познатата актерка Анџела Басет во август наполни 60 години, а и понатаму воодушевува со својата појава.

Таа секојдневно добива голем број на комплименти на сметка на својот изглед, а не крие дека често ја прашуваат и како успева да го одржи виткото тело и убавиот тен.

Убавата Анџела во интервју за магазинот „Allure” изјавила дека шеесеттите се всушност новите четириесетти, а пото објаснила што тоа значи.

-Напредуваме со поимањето на старосната доба па се повеќе се поместува и така шеесеттите станаа новите четириесетти, а седумдесеттите новите педесетти.  Со годините морате да го намалите стресот, но и да се чувствувате секси во својата кожа, изјавила актерката која е мајка на две деца.

 

View this post on Instagram

 

Hey Everybody you good? Cold & Rain makes me miss #paradise. @capmaison come rescue me!

A post shared by Angela Bassett (@im.angelabassett) on

Американката не крие дека сепак вложува доста труд во својот изглед и дека два пати неделно вежба со личен тренер кој и помага секој тренинг да го направи правилно.

-Клучот е во правилната исхрана и вежбањето. Се доаѓа однатре. Секогаш се трудите да јадете вкусна храна. Уживам во вкусната и фина храна. Мислам дека здравото не мора да значи и невкусно, истакнала.

 

View this post on Instagram

 

Hey Everybody you good? I AM! #lovingstlucia #somebodyneededavacation #thatsomebodywasme

A post shared by Angela Bassett (@im.angelabassett) on


Басет на крајот на интервјуто открила дека има намирници и кои не ги јаде, а тоа се млечните производи и печивата.