петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Има 55 години, а го роди своето петто дете: Убавата актерка ги воодушеви сите

Има 55 години, а го роди своето петто дете: Убавата актерка ги воодушеви сите

Славната актерка и манекенка, Бригит Нилсен роди петто дете на своја 55-годишна возраст.

Ова е прво заедничко со нејзиниот сопруг Матео Деси. Бригит роди здрава ќеркичка, на која родителите и дадоа име Фрида.

Бригит се породи без никакви проблеми во приватна клиника во Лос Анџелес. Атрактивната актерка е во брак со Матео од 2006 година.

Таа зад себе има четири брака, меѓу кои и со познатиот Силвестер Сталоне. Бригит има четири возрасни синови.

Најнови вести