сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Им пеела во кафеана па решиле да ја изрешетаат: Регионот во неверување, босанска пејачка убиена на немилосрден начин (ФОТО)

Им пеела во кафеана па решиле да ја изрешетаат: Регионот во неверување, босанска пејачка убиена на немилосрден начин (ФОТО)

Повеќе лица се приведени утрово откако беше убиена дваесет и пет годишната босанска пејачка Елма, позната како Елма Милано.

Како што пренесуваат босанските медиуми немилиот настан се случил рано утрово во една кафеана во Сараево каде била организирана мука во живо, додека пејачката била убиена со огнено оружје пред кафеаната.

Во овие моменти се уште се врши увидот, а според неофицијалните информации на босанските медиуми собрани се повеќе докази околу немилиот настан.

Коронавирус