вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 50
home Познати

Илма од Х-Фактор се омажи, погледнете кој им беше кум (ФОТО)

Илма од Х-Фактор се омажи, погледнете кој им беше кум (ФОТО)

Илма Карахмет благодарение на нејзиниот вокал стана интернет сензација. По пет години од музичкото шоу, веќе полнолетната Илма порасна во вистинска убавица, но и се омажи за нејзиниот партнер.
Таа и нејзиниот избраник го кажаа судбоносното „ДА“, вчера на церемонија која се одржа во Сараево, додека Алекса Перовиќ од истото шоу и стана кум.