среда, 7. декември 2022. Вести денес: 129
home Познати

Илда Шаулиќ сподели радосни вести – честитки пристигнуваат од сите страни! За семејството овој ден е посебно важен (ФОТО)

Илда Шаулиќ сподели радосни вести – честитки пристигнуваат од сите страни! За семејството овој ден е посебно важен (ФОТО)

Пејачката Илда Шаулиќ и нејзиниот сопруг Бојан Вучковиќ денес имаат посебна причина за славење. Нивната сакана, ќерката Ема, полни пет години.

Илда објави фотографија од Ема на својот Инстаграм, додавајќи неколку емотикони во форма на срце заедно со неа.

– Ема, славеничката, 5, напиша Илда во објавата.

Се разбира, честитките веднаш почнаа да пристигнуваат, а колешката Индира Радиќ беше меѓу првите што остави коментар во форма на неколку срца. Покрај Индира и Дијана Пауновиќ напиша коментар. Еве како изгледаше:

Qatar 2022