вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Познати

Играше во 200 филма, го смисли прекарот на познатата ѕвезда- Почина холивудскиот актер

Играше во 200 филма, го смисли прекарот на познатата ѕвезда- Почина холивудскиот актер

Почина светски познатиот актер Сејмор Касел. Тажната вест ја соопшти неговото семејство во Лос Анџелес, а актерот починал на 7. месецов.

Актерот како што рекла неговата ќерка, починал од компликации од Алцхајмер.

Својата актерска кариера ја започна пред 50 години, а бил дел од 200 филмски проекти.

Имаше улоги во филмовите “Rushmore”, “The Royal Tenenbaums” и “The Life Aquatic with Steve Zissou”.

Тој од бракот со својата сопруга од која се разведе има три деца.

Ќе остане запаметен и по тоа што тој му го даде прекарот на Слеш од „Guns’n’Roses”, додека тој се дружел со син му.

Коронавирус