среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 149
home Познати

Игнасио од „Касандра“ обвинет за силување на познатата пејачка: Ќе се шокирате за која станува збор

Сега има 57 години, трипати застана на „лудиот камен“, двапати со актерки и еднаш со новинарка.
Игнасио од „Касандра“ обвинет за силување на познатата пејачка: Ќе се шокирате за која станува збор

Тој го освои Балканот кон средината од последната деценија на 20-от век, кога се појави во серијата „Касандра“.

Главниот актер во серијата, Освалдо Риос остана запаметен како добар и лош, со оглед на тоа дека глумеше два лика во остварувањето.

Освалдо две децении по емитувањето на серијата и понатаму е заводник. Сега има 57 години, трипати застана на „лудиот камен“, двапати со актерки и еднаш со новинарка.

Она што остави дамка на неговата кариера е фактот дека беше обвинет за силување и тоа на познатата пејачка Шакира со која беше во врска.

-Тоа е смешно. Една од најголемите лаги кои се измислени. Самата Шакира изјавуваше дека кон неа сум се однесувал како принц, истакнува Риос, но сепак шпекулациите се уште кружат во јавноста.

Коронавирус