сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 75
home Познати

Иако ништо не работи, на Сораја „бизност и цвета“, зашто по „професија“ е… најпозната старлета! (ФОТО)

Иако ништо не работи, на Сораја „бизност и цвета“, зашто по „професија“ е… најпозната старлета! (ФОТО)

Сораја Вучелиќ ужива во летниот одмор, а со своето провокативно издание им пружa задоволство и на оние што случајно ќе ја сретнат на истата дестинација, а и на фановите што листајќи го нејзиниот Инстаграм од дома под клима си правата уживанција.

Сораја не е во Србија веќе подолго време поради забраната за влез во земјата, но сепак одржува контакт со своите обожаватели преку социјалните мрежи. Она што многумина го забележаа е дека старлетата целосно го промени својот личен опис и ги доведе облините до посакуваното совршенство. А за неа тоа значи што поголеми, тоа позабележителни, попривлечни и попровокативни. Особено кога огромните силикони ќе ги смести во мини бикини, што едвај ги додржуваат гиганстките облини.

И додека таа ужива во сите убавини на летото, сегменти од својот одмор редовно споделува со своите следбеници на социјалните мрежи. Од последната тура фотографии од плажа од споделената мини фотосесија може да се заклучи дека на Сораја или како што себе си се нарекува – Сара, никогаш не и недостига пара.

Иако официјално ништо не работи, очигледно „бизнисот и цвета“. Затао и она што е, се нарекува старлета. Популарна, позната и богата и без професија, иако се што добива, не е на вересија.

Напротив, „тешко заработено“…!

Најнови вести

Коронавирус