понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 20
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Иако е заразена од корона, таа ги спакува куферите и замина на патување

Иако е заразена од корона, таа ги спакува куферите и замина на патување

Една од најпопуларните блогерки во Њујорк, Аријел Чарнас на социјалните мрежи откри дека е заразена од Ковид19. Меѓутоа, нејзините следбеници се бесни поради нејзиното однесување за време на пандемијата.

View this post on Instagram

Outfit 💛

A post shared by Arielle Charnas (@ariellecharnas) on

Имено, инфлуенсерката се најде на мета бидејќи ги прекраши правилата на самоизолација, а со тоа го доведува во ризик здравјето на своите најблиски.

View this post on Instagram

Outfit 💛

A post shared by Arielle Charnas (@ariellecharnas) on

Таа го игнорирала фактот дека е заразена, па заедно со семејството заминала во викендичка во Хемптонс од каде што објави неколку фотографии.

View this post on Instagram

Outfit 💛

A post shared by Arielle Charnas (@ariellecharnas) on

-Не можам да верувам дека не можеше да останеш во карантин за да не се прошири вирусот, „Поради луѓето како тебе ова ќе трае со месеци“… се само некои од коментарите.

Коронавирус