четврток, 23. март 2023. Вести денес: 143
home Познати

И возврати со исти удар: Мустафа Сандал најде нова девојка, а фановите во неверување колку таа потсетува на Емина Јаховиќ (ФОТО)

И возврати со исти удар: Мустафа Сандал најде нова девојка, а фановите во неверување колку таа потсетува на Емина Јаховиќ (ФОТО)

Турската музичка ѕвезда Мустафа Сандал по разводот со Емина Јаховиќ пронајде нова девојка, а фановите се изненадија од тоа дека таа повторно е пејачка.

Откако долго време медиумите објавуваа за скандалот со Емина Јаховиќ и нејзиното ново момче кое е милионер и ја претстави пејачката како негова ќерка, а не девојка, време дојде и Мустафа да се пофали дека има нова девојка.

Имено пејачот на својот Инстаграм профил сподели видео од поп пејачката Симге Сагин под кое напиша „гладен и мудар, јас доаѓам“, додавајќи срце.

Оваа беше и повод турските медиуми да бидат преплавени овие денови,а многуте од коментарите се и дека пејачката многу наликува на Емина, погледнете.

loading...