недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 94
home Познати

И третата од сестрите Родиќ во врска со син на позната српска пејачка – следбениците во неверување, не си одговараат еден со друг (ФОТО)

И третата од сестрите Родиќ во врска со син на позната српска пејачка – следбениците во неверување, не си одговараат еден со друг (ФОТО)

Пејачката Злата Петровиќ за прв пат се огласи за српските медиуми по гласините дека нејзиниот син Јован Пејиќ е во врска со третата и најстара ќерка во семејството Родиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jovan Pejic PEJA (@pejic_jovan)

Таа вели дека навистина не знае дека тие двајца се во врска.

-Ти благодарам господе што се пишува за убави работи и за тоа ме барате, кога ќе се разбудам повеќе не можам ниту да го отворам овој телефон, бидејќи само лоши работи се случуваат и објавуваат. Се плашам се што ќе прочитам, вели таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jovan Pejic PEJA (@pejic_jovan)

Додава дека за Наташа Родиќ има само пофални зборови.

-Мојот син со кого и да е во врска, јас сум мајка која целосно ќе го поддржи и секогаш ги поддржувам моите деца на нивните патишта. Што знам, може децата се кријат и гледаат, јас не знам и немам поима, вели таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jovan Pejic PEJA (@pejic_jovan)

Вели и дека би била среќна тоа да е вистина, бидејќи Наташа е многу добра девојка, а Јован е добро момче за неа.

-Ништо поубаво нема во животот освен да се сакаат луѓето, ја поддржувам сета љубов на овој свет, потврди таа.

Коронавирус