среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

И тој е пејач: И беше момче да Шерифовиќ – единствениот кој го покажа на јавноста (ФОТО)

И тој е пејач: И беше момче да Шерифовиќ – единствениот кој го покажа на јавноста (ФОТО)

Српската пејачка Марија Шерифовиќ својот приватен живот го крие од медиумите, но пред 10 години беше во складна љубовна врска и се одлучи својата љубов да ја покаже на светот.

Таа во својата автобиографска исповед за медиумите призна дека има склоност и кон женскиот пол и дека имала неколку врски со жени, со што се здоби со титулата на смела жена на овие постори.

Сепак, таа во 2008 година беше среќно заљубена во црногорскиот пејач Славко Калезиќ.

Еве неколку нивни заеднички фотографии:

Инаку Славко се прослави по настапот на Евровизија пред неколку години.

Најнови вести

Локални избори 2021