четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Познати

„И тато пие, сине“: Дарко Лазиќ со емотивна честитка за роденденот на својот син

„И тато пие, сине“: Дарко Лазиќ со емотивна честитка за роденденот на својот син

Пејачот Дарко Лазиќ денеска го слави третиот роденден на својот наследник Алексеј.

Татко и син решија да го прослават како што доликува и заедно да го поминат овој важен ден за малиот Алексеј, а лично допреа до срцата на многумина кога наздравија со сокови.

„На здравје синко, еве и тато пие сок од јаболко“, се пошегувал тој, а потоа заедно со фотографијата на синот на социјалните мрежи му испратил честитка која израдувала многумина.

-Твојата насмевка е мојата сила. Јас живеам за тебе и се борам за тебе. Среќен роденден живот мој, напиша на Инстаграм.

Да потсетиме, Лазиќ со Марина Гагиќ го доби синот Алексеј, додека од првиот брак со пејачката Ана Севиќ ја има ќерката Лорена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

Коронавирус