петок, 30. јули 2021. Вести денес: 156
home Познати

И Станија на преглед: Цела болница ја кренав на нозе!(ФОТО)

И Станија на преглед: Цела болница ја кренав на нозе!(ФОТО)

Коронавирусот коси насекаде, особено на Балканот, а покрај Македонија и Србија е една од најпогодените. Заразата не ги поштеди ниту познатите лчности, па токму затоа фотографијата со маска на лицето од болничката ординација која Станија Добројевиќ ја објави многумина загрижи.

Логично, првата рекација на јавноста беше дека и старлетата фатила корона.

Заминала да даде крв и сите веднаш помислија дека се тестира на коронавирус. Но, убавицата веднаш се јави ни преку својот Инстаграм откри што се случило.

„Немам корона, вадев крв заради некои други работи. И не знам по кој пат се посрамотив, бидејќи повторно ја кренав болницата на нозе. Направив општ хаос, невиден скандал, затоа што се плашам од игла“ – призна старлетата и го опиша она што се случило:

„Се случи да ми ја заглават иглата во мојата вена и крвта не сакаше да тече од страв.Така ми објаснија, велејќи ми  дека е тоа можно. Потоа ми беа најмногу виновни на светот“ – рече Станија, која од страв и брзање што побргу „да избега“ од таму, си го изгубила паричникот некаде по пат, а тоа го сфатила дури на патарината помеѓу Белград и Нови Сад.

Ситуацијата мораше да ја спасува кој друг, ако не повторно тие – кутрите лекари!

„Едноставно останав без пари“ – му објаснуваше таа на доктор Сани кој дојде дури до наплатната рампа од патарината за да и позајми  „ситниш“ на преплашената и изгубена старлета.

Коронавирус