сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

И пук*ше во главата на српската пејачка, па си пресуди- за тоа што се случи додека го спуштаа белиот ковчег и денес се зборува (ФОТО)

И пук*ше во главата на српската пејачка, па си пресуди- за тоа што се случи додека го спуштаа белиот ковчег и денес се зборува (ФОТО)

Српската пејачка Ксенија Пајчин беше една од најубавите девојки кој ги имаше Белград, а трагично настрада пред десет години кога нејзиното тогашно момче, црногорскиот манекен Филип Каписода ја усмрти пукајќи и во главата, па самоубивајќи се.

На денеш ден Ксенија би наполнила 43 години, а родена е во 1977-та година во Белград.

Денес српските медиуми се потсетуваат на пејачка, особено на врската со Каписода која ја започнала во 2008-та година.

Парот остави многу голема трага во јавноста поради шпекулациите дека нејзиното момче уште на почетокот на 2010 година сакал да ја убие пејачката предизвикувајќи сообраќајна несреќа која можела да биде кобна за пејачката.

Вториот обид бил кобен и за двајцата, а се случил на 16 март 2010 година кога тој и го одзел животот на пејачката, па си пресуди самиот во нејзиниот стан.

На денот на погребот, како што пишуваат српските медиуми кога белиот ковчег се спуштал во земјата, а во позадина се свирела песната „болеро“ долетал бел гулаб на ковчегот, а тоа ги шокирало присутните. Тоа според раскажувањата на многумина било најтажниот момент кој никогаш нема да го заборави никој.

Коронавирус