сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 36
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

И открија тешка болест во осмиот месец од бременоста- на српската пејачка целосно и се промени животот по шокантната вистина (ФОТО)

И открија тешка болест во осмиот месец од бременоста- на српската пејачка целосно и се промени животот по шокантната вистина (ФОТО)

Познатата српска пејачка Миа Борисављевиќ неодамна во јавноста откри дека додека била во осмиот месец од бременоста лекарите и откриле тешка болест која и го промени животот.

По оваа информација таа откри дека од тогаш целосно и се променил животот и начинот на исхрана.

Таа вели дека болеста која и ја откриле во осмиот месец од бременоста ја натерала на здрав начин на живот и редовно вежбање.

Станува збор за гестикулациски дијабетес.

-Тоа беше во осмиот месец од бременоста, не чувствував ништо, само на ултразвукот се виде дека бебето напредува две недели побрзо од терминот, што и не е така страшно, бидејќи ултразвукот покажува секогаш различни резултати, по ова ги отфрлив шеќерот и белото брашно. За лебот се снаоѓав и го правев од семки, но за шеќерот беше ноќна мора.

Денес пејачката открива дека се уште го практикува здравиот начин на живот, особено има и своја шема на исхрана 16/8.

 

View this post on Instagram

 

🛴 brm brrrm✌️

A post shared by Mia Borisavljevic (@miaborisavljevic) on

-16 часа не јадете ништо, 8 часа јадете што ви падне на памет, а тоа секако кога го говорам мислам и на слатки работи и на пиење, се што ќе посакате…, раскажува пејачката.

 

View this post on Instagram

 

Da nam potraje ovo oktobarsko “leto” zauvek😊 puno vas pozdravljamo Ema, Meda i ja💘

A post shared by Mia Borisavljevic (@miaborisavljevic) on

Парламентарни избори 2020