недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 25
home Познати

И небото плачело на погребот на Миша Огњановиќ: Сите гледале во еден детаљ кој тера солзи на очите

И небото плачело на погребот на Миша Огњановиќ: Сите гледале во еден детаљ кој тера солзи на очите

Адвокатот Драгослав Миша Огњановиќ беше погребан денеска.

Меѓу првите на гробиштата пристигнала младата вдовица на Миша, Сања Папиќ и синот на Миша од првиот брак, Петар.

Сања во капелата во раце ја држела фотографијата на убиениот сопруг. Поранешната мисица стоела немо над ковчегот над својот сопруг, покриен со бели рози, додека солзите и течеле без престан. Сепак еден детал на сандакот привлекол големо внимнаие и предизвикал голема тага.

Станува збор за бел вел кој присутните ги потсети на тоа дека Миша оставил млада сопруга и ќеркичката Лара, која никогаш нема да го запознае таткото.

Сопругата на Миша, веста за убиството на сопруогт ја дочека во Хрватска каде престојувала со нивната ќерка чекајќи го сопругот да им се придружи.

Најнови вести

Коронавирус