четврток, 5. октомври 2023. Вести денес: 0
home Познати

И Каролина Гочева се прости од пејачот: „За Аки, кој никогаш не застана и никогаш од ништо не се плашеше“ (ВИДЕО)

И Каролина Гочева се прости од пејачот: „За Аки, кој никогаш не застана и никогаш од ништо не се плашеше“ (ВИДЕО)

Многу познати личности од целиот Балкан се простуваат со музичката легенда Аки Рахимовски кој вчера почина на 67-годишна возраст во Словенија.

Посебна објава на социјалните мрежи му посвети и нашата пејачка Каролина Гочева која беше добра пријателка со Аки.

Таа на својот профил на Инстаграм објави видео од нивни зеаднички настап од пред неколку години, а во коментар напиша неколку емотивни зборови…

„Тргни и полетај, без страв… all you need is love. За Аки, кој никогаш не застана и никогаш од ништо не се плашеше“.

Погледнете го нивниот настап:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva)

Најнови вести