четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Познати

И КАМЕН БИ ЗАПЛАКАЛ: Последен поздрав со малиот Дејан- кремиран синот на Жика и Ана (Фото)

И КАМЕН БИ ЗАПЛАКАЛ: Последен поздрав со малиот Дејан- кремиран синот на Жика и Ана (Фото)

И камен би заплакал! На гробиштата во Белград вчера последен поздрав за малиот Дејан упатија неговите неутешни родители и роднини, како и останати стотина луѓе.

Три годишнот Дејан беше испаратен на кремирање, бидејќи неговите родители aктерот Срѓан Жика Тодоровиќ и Ана, се агностици.

-Ова е претежок ден во мојот живот. Толку сакавме да го добиеме, му го посветивме животот, а сега мојот Деки веќе го нема. Он ни беше и ноќ и ден, и среќа и живот, се` што имавме. Никаква болест, ништо немаше, вели за српски Курир, Ана Тодоровиќ.

Инаку, причината за смртта на малиот Дејан е престанување на работата на срцето.

Фото:Курир.рс

Коронавирус