четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

И ги колнеше децата на Емина Јаховиќ, па беше избркана од „Х-фактор“, се омажи на 18 години, а еве како денес изгледа Илма (ФОТО)

И ги колнеше децата на Емина Јаховиќ, па беше избркана од „Х-фактор“, се омажи на 18 години, а еве како денес изгледа Илма (ФОТО)

Босанската пејачка Илма Карахмет се прослави пред шест години кога се појави во музичкото шоу „Х фактор“ на свој 13 години.

Нејзиниот глас тогаш го фалеа дури и најголемите музички ѕвезди во регионот, а потоа следуваше и шок кој предизвика популарност на пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ILMA KARAHMET (@ilmakarahmet)

Речиси нема кој не се сеќава на караницата помеѓу малото девојче Илма со пејачката Емина Јаховиќ.

Имено додека Емина и пресуди да не продолжи понатаму во финалето младата пејачка преку социјалните мрежи и упати клетви на Емина и нејзините деца.

Сепак младото девојче не се откажа од својот сон, во меѓувреме се омажи на свои 18 години, а денес постојано промовира нови песни кои имаат милионски прегледи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ILMA KARAHMET (@ilmakarahmet)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ILMA KARAHMET (@ilmakarahmet)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ILMA KARAHMET (@ilmakarahmet)

Коронавирус