понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 142
home Познати

И Емина Јаховиќ се бори со корона: „Ова не е вирус, туку отров!“

И Емина Јаховиќ се бори со корона: „Ова не е вирус, туку отров!“

Пејачката Емина Јаховиќ веќе некое време се бори со коронавирус. Емина сега им се обрати на своите следбеници на Инстаграм, предупредувајќи колку е опасна короната.

“Никогаш не размислував за тоа колку се важни сетилата за мирис и вкус. И колку сме среќни само затоа што сме здрави. Не мислам дека ова е вирус, туку отров. Ова е целосно лудило. Болеста не е лесна воопшто, затоа ве молам разберете го сериозно колку што можете повеќе “, изјави пејачката во своето обраќање, додавајќи:

“Мислам дека секој што има корона или го имал овој вирус точно знае за што зборувам. Луѓе, само бидете здрави. За Денот на вљубените, само посакувам да мириснам и вкусам кафе или прекрасен мирис на цвеќе”, рече таа рече Емина Јаховиќ.

Да потсетиме, пејачката доби корона, кога нејзиниот син Јаман скијал, каде што се заразил и штом се вратил дома, тој го пренел вирусот на неговата мајка.

Поради тоа, Емина беше принудена да ги откаже сите обврски во Истанбул и следните неколку дена да ги помине во карантин во семејната куќа. Но, за среќа тој има поблаги симптоми.

“Емина одлучи да продолжи да работи и одржува голем број состаноци на Интернет. Нема сериозни симптоми, но блага температура што успешно ја држи под контрола. Ја посетија лекари кои препишаа терапија, а нејзините синови засега се чувствуваат добро и немаат посериозни симптоми. Јаман го донесе вирусот од скијање, но за среќа сè оди добро “, открива извор близок на пејачката за„ Блиц.рс “.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија