вторник, 19. март 2019. Вести денес: 113
home Познати

И децата на принцот Вилијам ќе имаат функција на кралската венчавка- еве како ќе го свртат медиумското внимание кон себе

И децата на принцот Вилијам ќе имаат функција на кралската венчавка- еве како ќе го свртат медиумското внимание кон себе

Децата на принцот Вилијам и принцезата Кејт Мидлтон- Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и актерката Меган Маркл.

Меѓу деверушуте и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на Меган Маркл, пренесуваат британските медиуми.

Кралското семејство минатата седмица соопшти дека придружбата на невестата ќе биде составена само од деца, бидејќи Маркл не можела да бира меѓу своите пријателки.