понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 103
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Познати

И Цеца со моќна порака до сите жени како Беквалац- Поддршка за пејачката пристигнува од сите страни (ФОТО)

И Цеца со моќна порака до сите жени како Беквалац- Поддршка за пејачката пристигнува од сите страни (ФОТО)

Речиси и по 24 часа откако српската пејачката Наташа Беквалац беше физички нападната од својот сопруг, српската естрада „не спие“  и испраќа моќни пораки и осуди за насилството.

Една од пејачките кои исто така и даде поддршка на Беквалац е и Цеца која го осудува секој вид на насилство врз жените.

-Многу, многу ми е жал… Стоп за насилството врз жените кои се послаби, Стоп за сите облици на насилство!, порача пејачката.

Најнови вести

Коронавирус