недела, 27. септември 2020. Вести денес: 53
home Познати

И беше кума на Јелена Карлеуша и омилена манекенка на сите пејачи- денес е вистинска бомба далеку од очите на јавноста (ФОТО)

И беше кума на Јелена Карлеуша и омилена манекенка на сите пејачи- денес е вистинска бомба далеку од очите на јавноста (ФОТО)

Српската манекенка Ивана Кукриќ беше еден од омилените модели во многуте спотови на познатите пејачи во минатото.

Оваа атрактивна манекенка беше дел и од спотот на Здравко Чолиќ за песната „Злосторство и казна“, а освен тоа таа е позната и по тоа дека и е и кума на Јелена Карлеуша на нејзината прва венчавка.

 

View this post on Instagram

 

Bye Bye 2019 ??

A post shared by Ivana Kukric (@ivanakukric) on

Некогашната манекенка и модел Ивана минатата година во Лос Анџелес ја роди својата ќерка Хана, а се омажи далеку од очите на јавноста и медиумите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Kukric (@ivanakukric) on

-Ивана и нејзиниот имењак врската ја започнаа пред повеќе од пет години, а успеа да ја зачуваат иако долго време беа одвоени во различни држави, вели извор близок до парот.

 

View this post on Instagram

 

#armedelamour

A post shared by Ivana Kukric (@ivanakukric) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Kukric (@ivanakukric) on

Коронавирус