среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 48
home Познати

И Ана Севиќ некогаш имаше сообраќајна несреќа, а најголема поддршка и беше Дарко Лазиќ

И Ана Севиќ некогаш имаше сообраќајна несреќа, а најголема поддршка и беше Дарко Лазиќ

Помина една недела од сообраќајната несреќа на Дарко Лазиќ кој се уште е во болница и во лоша здравствена состојба.

Покрај него цело време е неговата поранешна сопруга Ана Севиќ со која се раздели, но не се официјално разведени.

Меѓутоа, Лазиќ не е единствен, исто така и Ана имаше сообраќајна несреќа, а тогаш за неа се грижеше Дарко.

Имено, Севиќ била во автомобил со колегите Вања Мијатовиќ и Стефан Петрушиќ. Стефан возел со автомобилот кога дошло до сообраќајна незгода.

Ана и Стефан се здобиле со лесни телесни повреди.

„За среќа, таа вечер успеав за секунда да реагирам и да го избегнам столбот, инаку исходот ќе беше фатален“, изјави тогаш Петрушиќ.

Ана мораше да носи шансова кравата поради повредите, а бидејќи во тој период се забавуваше со Дарко, тој цело време се грижеше за неа.

Извор: Вистина.мк

Коронавирус