сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 120
home Познати

Хурем Султан го покажа трудничкото стомаче: „Изгледаш како божица“ (фото)

Хурем Султан го покажа трудничкото стомаче: „Изгледаш како божица“ (фото)

Турската актерка Мери Узерли, која ја запознавме како Хурем Султан од серијата „Сулејман Величествениот“, е бремена, а приновата во нејзиниот дом треба да пристигне на почетокот на годината.

„Јас сум благословена што по шест години од раѓањето на Лара повторно во животот ќе имам такво чудо. Секој ден се молам да се помине добро и бебето да биде здраво. Навистина е чудо кога во вашето тело расте нов живот. Ова бременост се разликува од претходната по тоа што бебето е активно и постојано ме удира во стомакот“, вели актерката во интервју за Стори.

Иако од почетокот вешто го криеше трудничкиот стомак и не го покажа на фотографиите на социјалните мрежи, Мерием вчера ги изненади јавноста и фановите кога објави неколку модни фотографии на кои дојде до израз нејзиниот труднички стомак.

Облечена во бордо креација, таа воодушеви половина милион следбеници кои и дадоа многу комплименти.

„Вие сте убава и вашиот труднички стомак совршено ви одговара. Штета што не објавивте повеќе вакви фотографии затоа што изгледате прекрасно. Изгледаш како божица “, е еден од коментарите на придружникот“, гласи еден од коментарите.

На снимањето на трудничкиот едиторијал, на актерката се приклучи и нејзината шестгодишна ќерка Лара која не престана да го бакнува стомакот на нејзината мајка.

Инаку, Мери повторно очекува девојче. 

ФОТО: УРБАН РУТХС.ИНСТАГРАМ/URBAN_RUTHS_PHOTOGRAPHY

Коронавирус